top of page

Nasze dotychczasowe działania

Polub nas na FB i obserwuj nasze działania;  
Jeżeli możesz to włącz się w nasze starania.

Salono,.JPG

 

 

Pomoc zagraniczna - wsparcie socjalne w postaci przyborów szkolnych, odzieży, zabawek dotarła za naszym pośrednictwem do szkoły Etiopii i na Wyspy Salomona oraz na Ukrainę do Socjalnych Ośrodków dla Dzieci. Każde wsparcie w tym zakresie jest dla nas niezwykle cenne. 

IMG_20211228_114148.jpg

Rozwijamy pasję, zainteresowania i zaspakajamy głód wiedzy poprzez wyprawy do ciekawych miejsc i obiektów, m.in. Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, Muzeum Iluzji, Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, Muzeum Przyrodnicze Insytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Mangha, 

fotograf.1..jpg

Projekt: "Mój Zawód - Moja Pasja" 

Prowadzimy przy zaangażowaniu najlepszych specjalistów z danego zawodu prelekcje w szkołach i na szkolnych oddziałach szpitalnych podczas których młodzież poznaje blaski i cienie danej profesji. Zna ścieżkę kształcenia, cechy charakteru najlepiej odnajdujące się w danej branży, możliwości awansu i kariery zawodowej. Przybliżamy zawody "od podszewki" Pragniemy aby każdy w przyszłości ze swojej pracy uczynił pasję lub  pasji wybrał zawód... Praca i pasja to ważne aspekty szczęśliwego życia i wyrażania siebie. 

M.1.JPG

Rozwijamy wartościowe pasje - podróżowanie.
Systematyczne prelekcje dla szkół, przedszkoli i na oddziałach szpitalnych z cyklu "PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA - DZIECI POZNAJĄ ŚWIAT". Prelekcje mają za zadanie przybliżyć różnorodność świata i tego geograficznego i tego kulturowego, pełnego odmiennych obyczajów, zwyczajów, tradycji. Prelekcje mają zachęcać do poznania świata, rozbudzać jego ciekawość i uczyć tolerancji. Podczas prelekcji dzieci moją możliwość zobaczyć jasny piasek z Sahary, ciemny z Lanzarote czy pomarańczowy z Jordanii, pochodzić w butach z Etiopii, zagrać na instrumencie z Peru i przeżyć piękną podróż po sześciu kontynentach. 

KSIAZKI..jpg

Rozwijamy wartościowe pasje - zamiłowanie do literatury.
Zachęcamy do spędzania czasu z dobrą książką dzieci i młodzież. Zebraliśmy setki wartościowych pozycji i doposażyli biblioteki Ośrodków  Opiekuńczo-Wychowawczych i przedszkoli. Książki też trafiają do dzieci z biedniejszych rodzin. 

Maroko 042_poprawione.jpg

Rozwijamy wartościowe pasje - teatr.
Dzięki naszej Fundacji dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz dzieci z biedniejszych rodzin mogą za darmo uczestniczyć w spektaklach teatralnych. Rozwijamy również ich zainteresowania w tej dziedzinie podczas warsztatów i projektów teatralnych.

Florys.1..jpg

Rozwijamy zdolności manualne i wyobraźnię.
Poprzez systematyczne warsztaty florystyczne na dziecięcych oddziałach szpitalnych pozwalamy na chwilę oderwać się w świat kwiatów, bukietów, stroików oraz zapomnieć o chorobie, badaniach i rozłące z rodzicami. 

46796933_323541528239032_130242790743133
narodzenie.JPG

Pomagamy słabiej uposażonym rodzinom wielodzietnym, matkom samotnie wychowującym dzieci w trudnej sytuacji materialnej w postaci środków żywności, środków czystości, kosmetyków, przyborów szkolnych czy ubrań. 

Pomagamy słabiej wyposażonym jednostką przedszkolnym - zapewniając wyposażenie w postaci zabawek, maskotek, puzzli, gier i zabawek edukacyjnych.   

Zator.foto.jpg

Wspomagamy edukacje poprzez organizowanie i fundowanie biletów wstępów do jednostek zapewniających lekcje biologii, ekologii, ewolucji, m.in. Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, Muzeum Przyrodnicze Insytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne, Wioski Świata czy  ściezki edykacyjne (m.in. Park Owadów, Park   Dinozaurów), 

Pierwsza.pomoc.Fundacja.jpg

Prowadzimy szkolenia i warsztaty z pierwszej pomocy i pierwszej pomocy pediatrycznej. 

Warsztaty.florystyczne.kasia.jpg

Prowadzimy warsztaty i szkolenia z dziedziny psychologii, dietetyki, literatury, podróży, florystyki. Wszystko w celu rozwoju wartościowych pasji u dzieci i młodzieży, poznawania świata i rozwijania swoich umiejętności.

Warsztat.migowy.png

Prowadzimy warsztaty w języka migowego  w celu zmniejszenia barier komunikacyjnych z osobami głuchymi.  

bottom of page