Aktualności

Polub nas na FB i obserwuj nasze działania :-)

Jeżeli możesz to włącz się w nasze starania :-)

Salono,.JPG

 

 

Pomoc zagraniczna - wsparcie socjalne w postaci przyborów szkolnych, odzieży, zabawek dotarła za naszym pośrednictwem do szkoły Etiopii i na Wyspy Salomona oraz na Ukrainę do Socjalnych Ośrodków dla Dzieci. Każde wsparcie w tym zakresie jest dla nas niezwykle cenne. 

SWM.photo.jpg

Wsparcie wyposażenia sali psychomotorycznej w domu dla dzieci z ulicy prowadzonym przez Salezjanów na Wybrzeżu Kości Słoniowej to nasze pierwsze wspólne zadanie!
Terapia psychomotoryczna jest praktycznie nie znaną metodą w tym kraju ale bardzo potrzebną. Konieczne jest wsparcie finansowe, aby urządzić salę rehabilitacyjną zgodnie z normami i standardami stosowanymi w tej dziedzinie. Sala posłuży wychowawcom/terapeutom w pracy z dziećmi i młodzieżą z ciężką przeszłością, aby im zapewnić pomoc psychospołeczną i psychologiczną. Stąd prosimy o Wasze wsparcie a każdy datek będzie bardzo cenny i w całości przeznaczony na wyposażenie sali.

(fot: Archiwum SWM)

fotograf.1..jpg

Projekt: "Mój Zawód - Moja Pasja" 

Prowadzimy przy zaangażowaniu najlepszych specjalistów z danego zawodu prelekcje w szkołach i na szkolnych oddziałach szpitalnych podczas których młodzież poznaje blaski i cienie danej profesji. Zna ścieżkę kształcenia, cechy charakteru najlepiej odnajdujące się w danej branży, możliwości awansu i kariery zawodowej. Przybliżamy zawody "od podszewki" Pragniemy aby każdy w przyszłości ze swojej pracy uczynił pasję lub  pasji wybrał zawód... Praca i pasja to ważne aspekty szczęśliwego życia i wyrażania siebie. 

M.1.JPG
Rozwijamy wartościowe pasje - podróżowanie.
Systematyczne prelekcje dla szkół, przedszkoli i na oddziałach szpitalnych z cyklu "PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA - DZIECI POZNAJĄ ŚWIAT". Prelekcje mają za zadanie przybliżyć różnorodność świata i tego geograficznego i tego kulturowego, pełnego odmiennych obyczajów, zwyczajów, tradycji. Prelekcje mają zachęcać do poznania świata, rozbudzać jego ciekawość i uczyć tolerancji. Podczas prelekcji dzieci moją możliwość zobaczyć jasny piasek z Sahary, ciemny z Lanzarote czy pomarańczowy z Jordanii, pochodzić w butach z Etiopii, zagrać na instrumencie z Peru i przeżyć piękną podróż po sześciu kontynentach. 
KSIAZKI..jpg
Rozwijamy wartościowe pasje - zamiłowanie do literatury.
Zachęcamy do spędzania czasu z dobrą książką dzieci i młodzież. Zebraliśmy setki wartościowych pozycji i doposażyli biblioteki Ośrodków  Opiekuńczo-Wychowawczych i przedszkoli. Książki też trafiają do dzieci z biedniejszych rodzin. 
Maroko 042_poprawione.jpg
Rozwijamy wartościowe pasje - teatr.
Dzięki naszej Fundacji dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz dzieci z biedniejszych rodzin mogą za darmo uczestniczyć w spektaklach teatralnych. Rozwijamy również ich zainteresowania w tej dziedzinie podczas warsztatów i projektów teatralnych.
Florys.1..jpg
Rozwijamy zdolności manualne i wyobraźnię.
Poprzez systematyczne warsztaty florystyczne na dziecięcych oddziałach szpitalnych pozwalamy na chwilę oderwać się w świat kwiatów, bukietów, stroików oraz zapomnieć o chorobie, badaniach i rozłące z rodzicami. 
46796933_323541528239032_130242790743133
narodzenie.JPG
Ziaja.DD.jpg
Pomagamy słabiej uposażonym rodzinom wielodzietnym, matkom samotnie wychowującym dzieci w trudnej sytuacji materialnej w postaci środków żywności, środków czystości, kosmetyków, przyborów szkolnych czy ubrań. 
Pomagamy słabiej wyposażonym jednostką przedszkolnym - zapewniając wyposażenie w postaci zabawek, maskotek, puzzli, gier i zabawek edukacyjnych.   
Pomagamy podopiecznym Ośrodków Opiekuńczo-Wychowawczych  przekazując dary w postaci kosmetyków dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy warsztaty wizażu, stylizacji i ekspresji siebie, tak aby każda młoda kobieta czuła się piękna i pewna siebie. "Mój wygląd i moja mowa ciała to moja wizytówka..."