top of page

AMBASADA ZAPRASZA na kursy i szkolenia:

Szanowni Państwo, 

Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom pod nazwą AMBASADA KURSÓW w ramach swojej działalności rozpoczyna szereg kursów i szkoleń. Kursy wyróżniania profesjonizm i  zaangażowanie  wykladowców.  Każdy wykladowca legitymuje się dużym doświadczeniem i wielolenią praktyką w prowadzeniu wykadów. 

Cały dochód z kursów i szkoleń przeznaczony jest na cale statutowe Fundacji. 

Zapraszamy do poszerzania swojej wiedzy i uzupełniania kwalifikacji z Fundacją.  

Tematyka kursów jest tak skomponowana aby w maksymalny sposób przybliżyć tematykę danego zagadnienia, pomóc w pracy zawodowej, rozwinąć kompetencje, zlikidować bariery komunikacyjne. 

Zapraszamy na:

1/ Kurs: "Dietetyka i pschodietetyka dzieci i młodzieży"; 50 godz, cena: 499 zł 

Otyłość i nadwaga jest plagą XXI wieku. Problem nadmiernej masy ciała występuje już u małych dzieci. WHO alarmuje, że jeśli obecne trendy utrzymają się, to do 2025 roku na świecie będzie ok. 70 mln dzieci do 5 roku życia z nadmierną masą ciała. Na podstawie dostępnych badań można określić, że w Polsce problem nadwagi i otyłości dotyczy około 10% małych dzieci (1-3 lata), 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym i niemal 22% młodzieży do 15 roku życia. Otyłość i nadwaga u dzieci mają olbrzymi wpływa na ich przyszłość, na ich rozwój fizyczny i pschychiczny, stąd staramy się skierować uwagę rodziców na właściwe odżywianie i wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych w rodzinach.

Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom, a cały dochód z kursów i szkoleń przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres Fundacji: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org

Zapraszamy!


2/ Szkolenie: "Żywienie w depresji, depresji sezonowej i obniżonych stanach nastroju u dzieci i dorosłych";  Szkolenie: 4 godz. , cena: 100 zł.

Depresja jest jednym z najczęściej diagnozowanych zaburzeń psychicznych - myśli samobójcze, uczycie braku sensu życia, utrata zainteresowań, brak optymizu i zmuszanie się do każdej czynności, zaburzenia snu, zaburzenia koncentracji, utrata apetytu. Dieta jest coraz bardziej docenianym narzedziem przy leczeniu depresji i stanowi doskonałe uzupełnienie farmakologii i psychoterapii. Szkolenie daje szansę rozmowy z doświadczonym dietetykiem, podzielenie się doświadczeniem z pozostałymi uczestnikami spotkania. Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom a cały dochód z kursów i szkoleń przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować na adres Fundacji: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org.

Zapraszamy !

3/  Szkolenie: "ABC dietetyki i pschochodietetyki dla osób borykających się z nadwagą i otyłością". Szkolenie 6 godzin, cena: 130 zł.

Brak motywacji, niedziałające diety, obniżena samoocena i zniechęcenie dla kolejnych prób to cechy charakterystyczne dla osób borykających się z problemem otyłości i nadwagi. Zapraszamy na spotkanie z doświadczonym dietetykiem, do rozmowy i dyskusji.

Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom a dochód z kursów i szkoleń przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować na adres Fundacji: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org

Zapraszamy!

4/  Szkolenie: "Odporność i dieta kobiet w ciąży". Szkolenie  6 godzin, cena: 130 zł.

Odpowiednio urozmaicona i racjonalna dieta ma olbrzymi wpływ na zdrowie matki i dziecka, zarówno niedobór jak i nadmiar niektórych składników pokarmowych może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie matki i rozwój dziecka. Zapraszamy na spotkanie z doświadczonym dietetykiem, na wyklad i dyskusje.

Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom a cały dochód z kursów i szkoleń przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Zgłoszenie i pytania prosimy kierować na adres Fundacji: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org

Zapraszamy!"

5/ Szkolenie: "Dieta w wybranych jednostkach chorobowych: stan przedcukrzycowy, cukrzyca i nadciśnienie tętnicze". Szkolenie 8 godzin, cena: 120 zł.

Cukrzyca to choroba metaboliczna, której jedynym objawem jest zbyt wysoki poziom cukru we krwi i choć stan ten nie powoduje większych dolegliwości, to jest on bardzo niebezpieczny dla organizmu, prowadząc do licznych powikłań a nawet do śmierci.

Organizacja Narodów Zjednoczonych określiła cukrzycę mianem epidemii XXI wieku. Obecnie na cukrzycę choruje ponad 270 mln osób na całym świecie, w tym ponad 2,5 mln w Polsce, i niestety zapadalność na tę chorobę wciąż wzrasta.

Częstość nadciśnienia tętniczego u pacjentów z cukrzycą jest dwukrotnie większa niż w ogólnej populacji dorosłych. Około 40 proc. chorych na cukrzycę typu 1 ma nadciśnienie tętnicze. W przypadku cukrzycy typu 2 ten odsetek jest znacznie większy i sięga 80 proc. Szacunkowo można zaryzykować, że w Polsce około 1,5 mln pacjentów cierpi jednocześnie na nadciśnienie tętnicze i cukrzycę (za prof. dr. hab. n. med. Andrzejem Tykarskim)

Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom a cały dochód z kursów i szkoleń przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres Fundacji: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org

Zapraszamy!

6/ Szkolenie: "Zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży"Szkolenie 8 godzin, cena: 120 zł.

Spotkanie z psychologiem i dietetykiem dla rodzin borykających się z problemami odżywiania dzieci.

Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom a cały dochód przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres Fundacji: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org

Zapraszamy!

7/ Szkolenie: "Stres - zamień wroga na przyjaciela, sztuka wyrażania emocji"Szkolenie 8 godz, cena: 120 zł.

Stres to psychologiczny stan obciążenia systemu regulacji psychicznej powstający w sytuacji zagrożenia, utrudnienia lub niemożności realizacji ważnych dla jednostki celów, zadań, wartości.

Jakie są przyczyny i objawy stresu? Jak radzić sobie ze stresem, jak go pokonać i zamienić na przyjaznego towarzysza życia? Jak ujarzmić i oswoić niepokój związany ze stresem, jak czerpać radość i postrzegać stres jako sprzymierzeńca ?

Spotkanie z psychologiem - wykład i dyskusja.

Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom a cały dochód z kursów i szkoleń przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres Fundacji: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org

Zapraszamy!

8/ Szkolenie: "Psychologia kłamstwa i manipulacji", Szkolenie 8 godz, cena: 120 zł.

"Manipulacja ludźmi jest formą wywierania wpływu na zachowania, postawę, wybory lub decyzje innych jednostek lub ich grup, aby te nieświadomie i całkowicie z własnej woli realizowały cele manipulatora" Znajomośc technik manipulacji nie jest potrzebna po to aby manipulować innymi ale aby uchronić samego siebie przed próbami wywierania wpływu na nasze zachowanie. Jak rozpoznać manipulatora i rozpoznać kłamstwa, jak się bronić przez tego typu zachowaniami, sytuacjami i ludźmi?

Zapraszamy na spotkanie z psychologiem, na wykład i dyskusję.

Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom a cały dochód z kursów i szkoleń przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres Fundacji: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org

Zapraszamy!

9/ Szkolenie: "Asertywność w życiu osobistym i biznesie", Szkolenie 8 godz, cena: 120 zł.

"Asertywność to umiejętność wyrażania własnego zdania, uczuć, postaw w sposób otwarty, w granicach nienaruszających praw, ani psychicznego terytorium innych osób oraz własnego. Innymi słowy, to umiejętność zachowania się równocześnie z szacunkiem dla siebie i dla innych." - wg Centrum Dobrej Terapii.

"Podobnie jak dążenia ludzi nieasertywnych są podporządkowane innym, tak życie człowieka nadmiernie asertywnego staje się walką z innymi" - z "Psychologii kłamstwa" T. Witkowski.

Zapraszamy na spotkanie z psychologiem na wyklad i dyskusję.

Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom a cały dochód przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres Fundacji:

fundacja@ambasadapomocydzieciom.org.

Zapraszamy!

10/ Szkolenie: "Motywacja a wypalenie zawodowe", Szkolenie 8 godz, cena: 120 zł.

Wypalenie zawodowe, syndrom wypalenia zawodowego – występuje, gdy praca przestaje dawać satysfakcję, staje się uciążliwa, jest źródłem napięcia, stresu, frustracji. Pracownik przestaje się rozwijać zawodowo, czuje się przepracowany i niezadowolony z wykonywanego zajęcia, które niegdyś sprawiało mu przyjemność. Poddać się czy szukać ponownie motywacji i odzyskać zadowolenie z wykonywanej pracy? Gdzie szukać natchnienia i czy można przezwyciężyć syndrom wypalenia zawodowego?

Zapraszamy na spotkanie z psychologiem, wykład i dyskusję. Ambasada Kursów prowadzona jest przez Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom a cały dochód przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.

Zapytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres Fundacji: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org

Zapraszamy!

11/  Język migowy (dla grup zawodowych), szkolenie 55 godzin, cena 449 zł. 

Chcesz zdobyć nowe kompetencje i umiejętności ? Masz szansę spotkać z się w swojej pracy w osoby głuche a tym samym chcesz wejść w ich świat, poznać ich myśli, poglądy, chcesz porozmawiać i zrozumieć?  Zapraszamy na kurs języka migowego przygotowany specjalnie dla Twojej grupy zawodowej.

Realizujemy kurs języka migowego dla następujących  zawodów:

Język migowy dla nauczycieli;

 Język migowy dla pracowników administracji;

Język migowy dla pracowników służby zdrowia; - pielęgniarki, opiekunki/opiekunowie medyczni, opiekunki środowiskowe, rejestratorki medyczne, asystentki  stomatologiczne.

Kierunkujemy słownictwo  tak, aby było jak najbardziej przydatne w danym zawodzie, aby w zakresie swoich obowiązków zawodowych można było usunąć bariery komunikacyjne i w całości zrozumieć podopiecznego, petenta.  

Dlaczego w Fundacji?

- mamy wspaniałą, doświadczoną  i uśmiechniętą kadrę, która w profesjonalny sposób wprowadzi Cię w meandry świata języka migowego.

- kierunkujemy wiedze i słownictwo zgodnie z potrzebami danego zawodu,  twój czas nauki jest krótszy a zdecydowanie większe niż podczas standardowego kursu.

- uczestnicząc w kursie wspomagasz realizację założeń statutowych Fundacji

12/  Kurs Animator Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży, 32 godz (dwa weekendy), cena 290 zł 

Jesteś wesoły, radosny, masz pełno energii i pomysłów; jesteś kreatywny i komunikatywny, zarażasz innych pasją i dobrą energią to znaczy że będziesz świetnym Animatorem!

Uwielbiasz pracować z dziećmi,  szczerze cieszy Cię ich uśmiech, chcesz by były zadowolone i szczęśliwe to znaczy że będziesz spełniał się w zawodzie Animatora!

ANIMATOR CZASU WOLNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY to wyśmienite zajęcie na wakacje i nie tylko..., realizacja swoich pasji, dobra zabawa,  i  niezapomniana  przygoda.  To kreatywność i nowe znajomości.

Kto poszukuje Animatora?

- organizatorzy turystyki krajowej i zagranicznej,

- hotele, ośrodki kolonijne, ośrodki wczasowe,

- organizatorzy imprez lokalnych,

- organizatorzy imprez urodzinowych, ślubnych, okolicznościowych.

 

Jakie wymagania stawia się Animatorom?

- zapewnienie odpowiedzialnej, bezpiecznej  i wyśmienitej zabawy najmłodszym.  

Kto może zostać Animatorem?

Każda osoba która ukończyła 16 lat, jest komunikatywna, pełna zapału, pomysłów, emanuje dobrą energią, szczerym uśmiechem i kocha zabawę z dziećmi.

 

Jak powinien wyglądać program przygotowujący do roli Animatora?

- powinien zawierać  ogromną dawkę pomysłów na konkursy, gry, zabawy i świetnie spędzony czas najmłodszych. oraz

- zagadnienia z bezpieczeństwa i higieny pracy,

- podstawowe zagadnienia psychologiczne,

- zagadnienia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z prawnymi aspektami jej udzielania.

Jaki jest program kursu?

-  podstawowe zagadnienia zapewniające bezpieczną pracę Animatora i bezpieczną zabawę dzieciom, zagadnienia prawne, znaki, przepisy.

-  podstawowe zagadnienia dotyczące rozwoju psychicznego i fizycznego dzieci w wieku 4-12 lat

- zachowanie dziecka a jednostka chorobowa - sposób komunikacji i postępowania

- komunikacja w grupie, konflikt w grupie dziecięcej i młodzieżowej - przyczyny i zasady jego rozwiązywania

- podstawowe zagadnienia z autoprezentacji, mowy ciała

- stres w pracy - przyczyny, objawy, skutki, jak sobie poradzić?

- prawne aspekty udzielania pierwszej pomocy,

- zasady reanimacji i postępowanie w przypadku: utraty przytomności, ataku epilepsji, porażenia prądem, krwotoku, zadławienia, podtopienia, wstrząsu anafilaktycznego, urazu ciała.

- sylwetka i osobowość Animatora, prawa i obowiązki, etyka pracy, sytuacje stresogenne, prawne uwarunkowania zatrudnienia.

- Przykłady gier:

gier i zabaw tanecznych,

gier i zabaw sportowych,

gier i zajęć muzycznych i teatralnych

gier i zajęć integracyjno-zapoznawczych

gier i zabaw indywidualnych

zajęć plastycznych,

gier uspokajających

face painting

 

Co wyróżnia ofertę Fundację z pośród innych ofert?

- Fundacja przygotowuje osoby do roli Animatora w prosty i profesjonalny sposób, oferuje bogaty program Kursu w części praktycznej i teoretycznej, a każdą część kursu prowadzi specjalista z danej dzieciny (instruktor BHP, ratownik medyczny, psycholog, animatorzy czasu wolnego),  

-  zajęcia to wielka przyjemność, nie ma nudy - jest spora dawka wiedzy i poczucie świetnie spędzonego czasu.

- Fundacja wydaje certyfikat z Kursu w języku polskim i angielskim wraz z wyszczególnioną tematyką zajęć,

- każdy uczestnik kursu otrzymuje darmowy podręcznik  liczący 148 stron pt: "Metodyka i technika pracy animatora czasu wolnego"

 

Co jest niezwykle ważne?

Otrzymujesz sporą dawkę wiedzy i nowe umiejętności w przyjemnej atmosferze a Twoje uczestnictwo w Kursie pomaga nam realizować cele statutowe. Dzięki temu, że wybierasz kurs w Fundacji możemy robić mnóstwo pozytywnych rzeczy.

 

Kiedy są najbliższe edycje kursu?:

 kwiecień, maj, czerwiec - bądź z nami w kontakcie, śledź naszą stronę internetową i FB aby poznać konkretne daty. Brak Ci czasu? - Napisz do nas a my powiadomimy Cię o rozpoczęciu poszczególnych edycji.

 

Jaki jest warunek ukończenia kursu?

Warunkiem jest 100% obecności na kursie. Boisz się, że coś Ci  przeszkodzi w uczestnictwie - nie martw się, wpłata nie przepada, możesz uzupełnić wiedzę na kolejnej edycji kursu!

 

Jak mogę sobie obniżyć koszt kursu?

Powiedz o naszej ofercie znajomym, za każdą przyprowadzoną osobę otrzymujesz 10% zniżki za ten lub inny wybrany przez siebie kurs z naszej oferty.

W przygotowaniu:

14/ Prawno-psychologiczne spojrzenie na mobbing . Mobbing w pracy i rodzinie,

     czas trwania 8 godz, cena: 230 zł

15/ Zaburzenia nastroju i zaburzenia lękowe u dzieci, czas trwania 8 godz, cena: 180 zł

16/ Zaburzenia rozwoju intelektualnego u dzieci i młodzieży, czas trwania 8 godz, cena: 180 zł

17/ Zaburzenia psychotyczne u dzieci i młodzieży, czas trwania 8 godz, cena: 180 zł

18/ Praca z dzieckiem z autyzmem i  zespołem Aspergera; czas trwania: 6 godz, cena: 180 zł. 

19/ Praca z dzieckiem z ADHD w domu i szkole: czas trwania; 6 godz. cena 180 zł. 

20/ Praca z dzieckiem z zespołem Downa; czas trwania: 6 godzin, cena: 180 zł. 

Szczegółowe informacje można uzyskać wysyłając zapytanie na adres: fundacja@ambasadapomocydzieciom.org 

W zgłoszeniu prosimy o podanie tematu kursu, imienia i nazwiska oraz numeru telefonu kontaktowego. 

Konto do wpłat: Bank BNP Paribas: 24 1600 1462 1824 8147 8000 0005

bottom of page